Autobusų nuoma – populiari ir iš tiesų naudinga transporto paslauga, kurios prireikia įvairiausiomis progomis. Besinuomojant pirmą kartą ar po ilgos pertraukos gali būti sunku rasti tinkamą autobusą savo poreikiams, tad į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Autobuso dydis

Kuomet reikalinga autobuso nuoma, akivaizdu, jog keliaus didesnis būrys žmonių. Kiek jų? Tai klausimas, į kurį derėtų atsakyti pirmiausiai. Jei žinomas tikslus skaičius išsirinkti tinkamiausio dydžio autobusą nebus didelių keblumų, renkantis autobusą tereikės atkreipti dėmesį į sėdimų vietų skaičių. Jei tikslaus keliautojų skaičiaus dar nežinote, mąstykite su rezervu – geriau jau didesniame autobuse sėdėti erdviau nei netilpti į mažesnį ir ieškoti papildomo transporto. Visgi, vertėtų kuo tiksliau suskaičiuoti galimus keliautojus, nepamiršti vairuotojų, gidų ir kitų aptarnaujančių žmonių.

Autobuso tipas

Kelionėms po miestą puikiai tiktų net ir miesto autobusas, visai toks pats, koks važinėja reguliariais maršrutais, tačiau retai kada rasite tokį nuomos kompanijose – jie paprasčiausiai nėra paklausūs. Visgi, autobusų nuoma Vilniuje patraukli tuo, jog galite rasti paprastesnį, mažiau komforto turintį autobusą, kurio daugiau nei pakaks kelionėms miesto ribose. Keliaujant mieste tikrai nėra reikalinga gulima sėdynių padėtis, ypač dideli tarpai tarp sėdynių eilių ar tualetas, svarbiausia pakankamai sėdimų vietų keleiviams.

Keliaujant tolėliau norisi daugiau komforto, o leidžiantis į labai tolimas keliones (pvz. į užsienį) verta investuoti daugiau ir nuomotis kuo komfortiškesnį, daugiau patogumo siūlantį autobusą. Juk norėsis pailsėti, patogiai įsitaisyti ir mėgautis kelione, o ne kentėti ankštas, kietas sėdynes, jausti kiekvieną kelio nelygumą.

Kuomet planuojama iš tiesų ilga kelionė, vertėtų pagalvoti ir apie papildomą vietą bagažui, numatyti dvigubas vietas keleiviams ir t. t. Komfortas tokiose kelionės labai svarbus ir gali būti lemiamu dėl pasitenkinimo visomis atostogomis.

Vairuotojų skaičius

Tai labiau autobusų nuomos kompanijos rūpestis, tačiau įvertinti tai turite ir Jūs. Jei leidžiatės į ilgą kelionę, neišvengiamai teks keliauti ne su vienu vairuotoju, o dviem. To priežastis – būtinas jų poilsis tam tikru intervalu. Jei leistumėtės vos su vienu vairuotoju susidurtumėte su ilgomis poilsio pertraukomis vidury kelio, kelionė prailgtų ir taptų dar brangesnė nei vykstant su pora vairuotojų.

Verta numatyti ir tai, jog antras vairuotojas taip pat užimą sėdimą vietą, jei rūpinatės nakvyne – ją taip pat derėtų numatyti. Kitaip tariant, į visus savo planus teks įtraukti ne vieną, o du vairuotojus. Tačiau tai yra saugios Jūsų kelionės garantas.

Kelionės maršruto sudėtingumas

Nors vairuoti teks ne Jums, rūpintis autobuso technine būkle taip pat nebus Jūsų rūpestis, įvertinkite kelionės maršruto sudėtingumą. Kelionė į kalnus ar į ypač šaltas vietas, vykstant per vasaros karščius į Pietų Europą ir panašūs ekstremumai gali sukelti neplanuotų problemų, ypač jei to laiku nesuderinsite su autobusų nuomos bendrove. Kai kurie autobusai aprūpinti kur kas galingesniais kondicionieriais, kiti lengviau įveikia kalnuotas vietas ir serpantinus, dar kiti kur kas lengviau perneša šalčius, tad apsvarstykite, koks oras gali būti Jūsų kelionės metu, kokie laukia keliai ir apie tai praneškite Jūsų autobusų nuoma besirūpinančiam vadybininkui. Tokia informacija gali būti labai naudinga ir svarbi.

Net jei Jus domina autobusų nuoma Vilniuje, vertėtų iš anksto įsitikinti ar autobusas tilps Jūsų lankytinų vietų aikštelėse, galės Jus privežti prie pat ir panašiai. Yra gausybė vietų, kurios pasiekiamos lengvaisiais automobiliais, tačiau neįveikiamos autobusams. Deja, ne apie visas tokias vietas žino vairuotojai iš anksto, o Jūs galbūt jau ten lankėtės ir galite papasakoti, koks kelias laukia.

Kuo daugiau detalių aptarsite su autobusų nuoma besirūpinančiu vadybininku, tuo lengvesnė kelionė gali būti. Pasistenkite Jūs ir pasistengs vairuotojai, kad kartu kelionė būtų kaip įmanoma komfortiškesnė, greitesnė, saugesnė ir smagesnė!

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *